Takipcisatinalz.com: İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Ancak hesabınıza kadimî giriş karşılayıcı ve kovuşturma eden biriyseniz, örneğin 2 tarih önce bakmış olduğunuzda hernesne normalse, bu durumda hesabınızın Instagram tarafından silinme ihtimali bile ortadan kalkıyor. Bu durumda hesabınızın vasıtasız çkırmızıındığını tespit etmiş olursunuz. şayet hesabınız Instagram tarafından silinmiş olsaydı farklı bir uyarı almış olurdunuz.
Instagram hesabım çkırmızıındı demeden önce son bir denetleme bile arkadaş, kardeş ya da hesabı kovuşturma eden yakınlarımızdan denetleme sağlamaktır. Samimi olduğunuz kişilere kovuşturma ettiği kişsonra gözden geçirmesini, anormal bir kullanıcı adı olup olmadığı sorulabilir. Hesabı hackleyen zevat çoğunlukla kullanıcı adınızı bileğaksiyontirmektedir, saldırganların sizin hesabınız sinein belirlediği yeni kullanıcı adını bulmaya çkırmızıışın.
Instagram Hesabı Kesinlikle Hacklenir? Önemli Ikazlar
Instagram hesabınız çkırmızıındı ise bunun başlangıçlıca sebepleri şunlardır:

E-mail adresinize mevrut ve Instagram tarafından geldiğini düşündüğünüz uydurma e-postalar. Bu e-postalar bilişim dilinde “pishing” olarak adlandırılan ve güya Instagram’dan gelmiş izlenimi uyandıran uydurma maillerdir. Titiz bakıldığında web bulunak kısmının instagram.com ya da facebook.com olmadığı anlaşılabilir. şayet bu e-postalardan birinde ülke kayran linklere tıklarsanız, saldırganların istediği detayları verirseniz şifreniz çkırmızıınabilir.
Izlemçi arttırmak sinein kullanılan web siteleri ya da mobil uygulamalar. Bu web siteleri ve uygulamalar çoğunlukla Instagram temassı istediği sinein şifrenizi kırmızıırlar. Hesabınızda çift faktörlü doğrulama yoksa kullanıcı adı ve şifrenizi girerek hesabınızı ele geçirirler.
Toplumsal mühendislik. Bu yöntemde bir zat şifrenizi çfethetmek sinein size çeşitli oyunlar kurabilir. Örneğin; hesabı çkırmızıınan bir müşterimize kuduruk “DM” ile ulaşıp, kovuşturmaçi sayısını arttıracağını söylemişti. Bunun sinein bile şifresini almıştı. Toplumsal mühendislik, bir kişhayırlı farklı metotlarla ikna etme yöntemidir. Saldırganlar kişsonra “hesabın tehlikede” “kovuşturmaçini arttıralım” kadar sözlerle kandırarak hesaplarını çalabilir.
Çkırmızıınan Instagram Hesabı Kesinlikle Gelişememiş Alınır?
Instagram hesabı çkırmızıınan ya da hacklenen zevat sinein ne yazık ki çok aşkın metot bulunmuyor. Instagram tarafından bu konuda çok aşkın payanda sunulmama nedenlerinden bir tanesi, “hesabım çkırmızıındı” diye aslında gayrı kişilerin hesabını çalmaya çkırmızıışan kişilerin olması.

1.Yol: Instagram giriş penceresinde “şifreni mi unuttun” seçeneğine tıkladıktan sonra “e-posta” “telefon numarası” seçenekleriyle şifre sıfırlama temassı almaya çkırmızıışın. şayet şifre sıfırlama temassı gelirse derhal şifreyi bileğaksiyontirin ve hemen ardından “kayıtlı e-posta” “kayıtlı cep telefonu” kontrollerini sağlayıp hesabı güvene karşı.

Bu yöntemlerle hesabı kurtaranlar deneme ve teşekkürlerini lütfen yorumlara yazsın.

2.Yol: Instagram hesabınız çkırmızıındığında e-posta adresiniz çok önemli gösteriş oynar. Instagram oranlama şifreniz bileğaksiyontiğinde veya kullanıcı adınız bileğaksiyontiğinde e-posta hesabınıza değişiklik bildirimi kırmızıırsınız. Instagram hesabını çkayran saldırganlar çoğunlukla kullanıcı adı ve e-postayı doğrusu bileğaksiyontirirler. Instagram tarafından geldiğine tehlikesiz olduğunuz maillerde “kullanıcı adı bileğaksiyontirildi” mailine girerek “Kullanıcı adını bileğaksiyontiren sen bileğilsen, hesabını güvene kırmızı” ya da ara sıra “bileğaksiyonikliği art kırmızı” yazan linke tıklayın. Tıkladıktan sonra karşınıza şöyle bir görüntülük çıkarsa şanslısınız lakin çoğunlukla saldırganlar e-posta adresini bileğaksiyontirdiği sinein sizde bu görüntülük çıkmaz ve düver olarak “asayiş kodu kırmızı” seçeneği çıkar:

instagram takipçi satın al

İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir