Ümit Kalko

Ümit KALKO, 1983 senesinde Ankara’da doğmuştur. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Ulum Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde, etkili lisans eğitimini Kıymet Katışıksız Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Bölümünde tamamlamıştır. Doktora eğitimine Idare ve Kuruluş kayranında İstanbul ışıklı Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, yetişek sektöründe marka yapıu, yönetimi, izlemsel marka planlaması ve Türkiye’de ilk kere önemli üniversite kurumlarının Master Franchise örgülanma projesini gerçekleştirmiş ve muvaffakiyetyla sürdürmektedir. 2006 yılından günümüze denli yetişek sektöründe ev olarak birgeniş markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En mehabetli ideali, bir Türk yetişek markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden esaslayarak dünya geneline yaymaktır.

Yetişek, spor, sanat, ilmî alanlarda millî ve uluslararası çalışkan çaldatmaışmalar yürüten KALKO, birgeniş ayak topu, basketbol köleübünde başkanlık ve yöneticilik yapmıştır. Bir yıl başkanlık yaptığı dönemde tam 32 yıl sonrasında Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde arz aldığı Makroçekmece Basketbolspor ise Beko Sepet topu Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bunların yüzı saf Türkiye’nin en mehabetli özel ekol ve çörek derneği olan TÖDER’de 6 senedir idare kurulunda arz almaktadır.

KALKO, yetişek kayranında yaptığı muvaffakiyetlı duhulimlerden dolayı birgeniş dernek, vakıf, dergi ve STK aracılığıyla “Senenin Yetişek Girizgâhimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 yılından itibaren kurduğu içtimai teavün vakfında yetişek kayranında projeler yürütmektedir. Her yıl birgeniş öğrenciye burs imkânı sağlayan KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde merhume babası Resul Kalko’nun adını haiz bir anaokulu ve iptidai ile müşterek öğretmenleriçin lojman yapmış oldurıp Milli Yetişek Bakanlığı’na bağış etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde dü çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir